MUĞLA DEV SPOR ORGANİZASYONLARIYLA ŞENLENECEK

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eylül ve Ekim ayında gerçekleştirilecek Ulusal ve Uluslararası faaliyetlerle Muğla Turizmi ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Eylül ve Ekim aylarında tüm Dünyanın gözü Muğla’nın üstünde olacak.

5 Eylül’de Akyaka Plajında başlayacak Dünya KiteBoard Şampiyonası ile start alacak Ulusal ve Uluslararası etkinlik ve şampiyonalar kapsamında Eylül ve Ekim aylarında Muğla’ya 100 bine yakın kişinin gelmesi bekleniyor,

KiteBoard Şampiyonası ile birlikte 7 Eylül’de Ortaca Sarıgerme Plajı Türkiye Plaj Güreşi Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

13-16 Eylül tarihinde Menteşe-Ula-Marmaris ve Datça etaplarında gerçekleştirilecek olan 2108 WRC Marmaris Ralli si için şimdiden Marmaris ve Bölgesinde Oteller dolmuş durumda. Bu dev organizasyon için Gemilerle yüzlerce konteynır Çeşme Limanına giriş yaptı. Sırf bu organizasyon için 50-60 bine yakın misafirin ilimize giriş yapması bekleniyor.

30 Eylül de ise Bodrum 9. Uluslararası  Arena  Aquamasters Yüzme Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. Bodrum hemen bir hafta sonra Altınpalet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası ile Dalış Sporcularını konuk edecek.  12 Ekim’de ise yine Ortaca Sarıgerme Plajı Dünya Plaj Güreşi Şampiyonasında dünyaca ünlü Güreşçileri ağırlayacak. Bu yoğun Spor programı 14-19 Ekim’de 2 etabı Muğla’dan geçecek 54.Cumhurbaşkanlığı  Bisiklet Turu ile zirveye ulaşacak. Antalya Fethiye etabının finishi, Fethiye-Marmaris Etabı startı ve finishi ve Marmaris Selçuk Etabı Finishi münasebeti ile tüm dünyada 100 den fazla Tv Muğla’yı canlı olarak seyircileri ile buluşturacak.

Öte yandan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın 13-16 Eylül tarihinde Menteşe-Ula-Marmaris ve Datça etaplarında gerçekleştirilecek olan 2108 WRC Marmaris Ralli si için İlimize gelmesi bekleniyor.

Organizasyonlara  katılım ile  ilgili tam bir sayı vermenin mümkün olmadığını belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, fakat gelecek sporcu ve takım sayıları ile yapılan rezervasyonlar göz önüne alındığında ilimizin değişik destinasyonlarında gerçekleştirilecek faaliyet ve şampiyonalarla 100 bine yakın kişiyi iki ay içinde ilimizde misafir edeceğimizi düşünüyoruz dedi. İl Müdürlüğünün tüm birimleri ile bu yoğun 2 ayın atlatılması için hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Öçalmaz, faaliyet düzenlemenin yanı sıra gelen sporcu ve misafirlerin  ilimizden mutlu ayrılmaları son derece önemli bu nedenle çalışmalarımızı en ufak aksaklığa sebebiyet vermeyecek şekilde planladık dedi. 2 Ayda Ulusal ve Uluslararası anlamda 7 faaliyetin yanında il ve bölge faaliyetlerinin yanı sıra özel organizasyonlarında onlarca şampiyona ve faaliyet gerçekleştireceğini söyeleyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, hem geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi branşının dünyaca ünlü ustaları ile buluşturup onların farkındalıklarını geliştireceğiz hemde Turizmin yavaşladı Eylül Ekim döneminde canlılığı sürdüreceğiz dedi.

Tüm Şampiyona ve Organizasyonlar için aylarca hatta bir yıl  öncesinden Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yaptıkları toplantılarla ciddi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Öçalmaz, emniyetten, sağlığa, karayollarından ,belediyelerimize titiz bir çalışma yürüttük. Tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir