KAVAKLIDERE KOCADON’U BAĞRINA BASTI

2016 yılından bu yana Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ziyaretlerini Kavaklıdere ilçesinde sürdürdü

Cumhuriyet Halk Partisi Kavaklıdere İlçe Başkanlığı’nda, İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, yönetim kurulu üyeleri ve partililerle bir araya gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, partililerin görüş ve önerilerini aldı. Muğla’ya hizmet için yola çıktığını ifade eden Başkan Kocadon, “Her yerde söylüyorum; bizim kimseyle bir derdimiz yok, biz Muğla’yı seçilmişler ile yönetmek için yola çıktık. Vatandaşlarımıza hizmet ederken bu düsturla hareket edeceğiz, yerelin gücünü imkanlarımız dahilinde yerele geri vereceğiz. Tüm Muğla’nın ekonomik gücünü arttırmak için var gücümüzle çalışacağız ve sonunda Muğla kazanacak.

Muğla’mız  şu anda Anadolu halkı tarafından yeterince tanınmamakta ve bilinmemektedir. Bunun için hızla hareket etmemiz, daha çok çalışmamız lazım. Benim belediye başkanı adayı olmamın en büyük nedenlerinden bir tanesi de, 2014 – 2016 yılları arasındaki iki yıllık süreçte yaşadığımız sıkıntılardır. -Özellikle on tane belediye kapatan bir belediye başkanı olarak konuşuyorum arkadaşlar- Bu belediyelerin hem borçlarını hem de personelini üstlendik ve bugüne kadar da hizmet etmeye devam ediyoruz ama tabi ki çok zorlanıyoruz. Muğla halkı bir değişim istiyor. Emin olun halk, kendine dokunacak, kendiyle beraber yürüyecek, daha hızlı hareket edecek birini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı yapacak arkadaşlar. Bunu da açık ve net olarak sizlere söylüyorum. 

Yerel yönetimlerle ilgili Genel Başkanımızın çok güzel açıklamaları var; ‘Kaldırım yapmakla övünmeyin!’ diyor. ‘Ekonomiye ne katkı sağladığınız, eğitime, sağlığa ne katkı sağladığınız önemli!’ diyor. ‘Sanata ve kültüre ne aktardığınız önemli’ diyor. Çünkü bir yönetici, ancak halkı ile bütünleştiği  zaman yönetici olabilir.” dedi.

Başkan Kocadon, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve meclis üyelerinin ardından Kavaklıdere Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karabıyık’ı ziyaret etti. Daha sonra ise Kavaklıdere Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nusret Bilgin’i ve Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Alper’i de ziyaret ederek esnafın sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştu. 

KOCADON RÜZGARIYLA KAVAKLIDERE’DEN ADAY

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Kavaklıdere ziyaretinde vatandaşlardan ve partililerden yoğun ilgi gördü. Cumhuriyet Halk Partisi Kavaklıdere İlçe Başkanlığına, belediye başkan aday adaylığı için bugüne kadar gerçekleşmeyen başvuru, Kocadon’un ilçeye yaptığı ziyareti sırasında gerçekleşti. ODTÜ mezunu inşaat mühendisi Kenan Ay, Mehmet Kocadon’un ziyareti sırasında Kavaklıdere Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunacağını ifade etti. 

Kavaklıdere’de inşaat işleri ile uğraşan, Kavaklıdere Derebağ Köyü doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Ay, Kavaklıdere’nin sorunlarını çözmek için var gücüyle çalışacağını belirtti.

Kenan Ay’a teşekkür eden Mehmet Kocadon, “Muğla’mızın en güzel köşelerinden birisi olan Kavaklıdere’mize hizmet etmek için talip olan arkadaşımızı kutluyorum. Geçimini ormancılık ve madencilik ile sağlayan Kavaklıdere’mizin turizmden de hak ettiği payı alması için bizler de buradaki başkan adayı arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız. Muğla’mızın her köşesinin ekonomik seviyesini yükseltmek için projeler üreteceğiz” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.