ÇOCUK OYUN PARKLARINA SALDIRILAR DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan yeşil alanlarda yapımı tamamlanarak hizmete kazandırılan çocuk parkları, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğramaya devam ediyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, vatandaşların yapılan ve hizmete kazandırılan parklara sahip çıkmasını istedi.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, daha yeşil ve yaşanılır bir Milas yaratma adına ilçe genelinde çocuk parkı ve yeşil alan çalışmalarını sürdürürken bir yandan da bu alanlara yapılan çirkin saldırıların tamiratı ile uğraşıyor.

Milas Belediyesi tarafından İkiztaş mahallesinde yapılan park, Yeni yılın ilk gününde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.

Geçtiğimiz yıllarda da Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan bir çok  park kişi veya kişilerce tahrip edilmiş, gerçekleşen saldırılar sonucu büyük hasar gören parklar Milas Belediyesi tarafından tekrar onarılarak hizmete sunulmuştu.

“PARKLARA SAHİP ÇIKIN”

Saldırganlar, şimdi de İkiztaş mahallesi’nde bulunan çocuk parkındaki oyun gruplarını tahrip etti. Saldırı sonucu büyük hasar oluşan park, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından onarılıp yeniden hizmete sunulacak.

Tahrip edilen parkları tekrar onarıp halkın hizmetine sunulacağını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat: “Halkımızın içinde yaşamaktan zevk alacakları, yaşam alanları sunma konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza çağrımızdır, lütfen bu parklara sahip çıkın. Bu parklar hepimizin ortak kullandığı alanlardır. Bu saldırıları yapanlar üretmiş olduğumuz hizmetten rahatsızlık duyuyorlar. Şunu belirtmek isterim ki;zarar verdiğiniz parklar hepimizin malı ve  aynı zamanda milli servettir.Saldırıları yapanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. “ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir