DİBEKLİHAN’DA BEŞ SERGİ AÇILIŞI AYNI ANDA…

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 2019 Cenap Tezer Sanat Sezonu’nda üç kapalı sanat galerisi, iki açık hava sergi alanlarıyla beş sergi açılışını aynı anda gerçekleştiriyor.

Açılışı gerçekleşecek olan sergilerden Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde, Feride Dayanç Ebru Atölyesi’ndeki 21 Sanatçıyla ebru sanatının sınırlarını zorlayan eserler yer alıyor. Orhan Kemal Meydanı’nda “Umuda Göç” temalı karikatürleriyle Murat Kürüz, farklı öyküleri farklı resim tarzlarıyla ele alarak hayata dair birçok konuyu bizlerle paylaşıyor. Nedim Günsur Sokak’ta ise genç yetenek bir Sanatçı Zümrüt Elif Yavuz illüstrasyonlarıyla; renkli, içimizden ama farklı tiplemelerdeki karakterleriyle masalsı bir etkiyle yaptığı çizimleri sergiliyor. Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde “Tuba Ağacı – Hafıza” temasıyla Tuba Önder Demircioğlu’nun kilin sınırlarını zorlayarak kullandığı ve farklı tekniklerle ortaya çıkan, mükemmeli yakaladığı seramik, porselen heykelleri bulunuyor. Sanatçının eserleri; duyguları irdeleyen, hafızaları tazeleyen, yaşanmışlıkları, bağları ve biriktirdiklerimizi barındıran farklı koleksiyon eserleriyle insana dair birçok şeyi ifade ediyor. İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde ise “Demirci Çırağı’ndan Cenap Tezer’e Selam” başlığıyla Sedat Örsel’in metal heykelleri yer alıyor. Sedat Örsel’in gündeme, hayata ve insana dair yaptığı heykellerinin arasında Dibeklihan’ın kurucularından Cenap Tezer’in de bir heykeli bulunuyor.

29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 19:00’da Orhan Kemal Meydanı’nda açılışları gerçekleşecek olan sergilerden Feride Dayanç Ebru Atölyesi, Murat Kürüz, Zümrüt Elif Yavuz ve Tuba Önder Demircioğlu’nun sergileri 18 Temmuz 2019 tarihine kadar, Sedat Örsel’in Sergisi ise 08 Ağustos 2019 tarihine kadar izlenebilir.

Sergilerin izlenebileceği saatler ise 10:00 – 13:00 ile 17:00 – 23:00 saatleri arasıdır. 13:00 ile 17:00 saatleri arasında galeriler geziye kapalıdır. Pazartesi günleri Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü kapalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir