MAVİ BAYRAK MAVİ ŞEZLONG

Bodrum Belediyesi’ne ait plajlarda plastik şezlongların kaldırılmasının ardından “Mavi Bayrak, Mavi Şezlong” uygulamasına geçildi.

Bodrum’da, plajlarda oluşan kötü görüntünün önüne geçilmesi için plastik şezlongların kaldırılmasının ardından Temmuz ayı itibariyle “Mavi Bayrak, Mavi Şezlong” uygulamasına geçildi. Uygulama, Gündoğan Belediye Plajı’nda başlatıldı. Mavi brandalı şezlonglar belediye görevlileri tarafından yaşlılar, engelliler ve çocuklu ailelere veriliyor. Vatandaşların beğenisini kazanan mavi şezlonglara ek olarak belediye plajlarında plaj sandalyeler de dağıtılacak. Pilot bölge olarak seçilen Gündoğan’ın ardından uygulama diğer belediye plajlarında da hayata geçirilecek.

Gündoğan Belediye Plajındaki vatandaşlar dün itibariyle başlatılan uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek Bodrum Belediyesi’ne teşekkür etti. Plastik şezlongların kaldırılması yönünde talimat veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Gece belediye plajlarındaki şezlonglar yatak ve hatta tuvalet olarak bile kullanılıyordu. Bu görüntüleri ortadan kaldırmak ve halkımıza daha temiz, daha konforlu bir plaj hizmeti verebilmek için böyle bir uygulama tercih ettik. Bu süreçte vatandaşlarımızın talepleri ve beklentileri de bizi yönlendirdi. Pilot bölgemiz Gündoğan oldu. Halkımızın beğenisi doğrultusunda tüm plajlarımızda bu hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir