BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI, C-MAJÖR KOROSU İLE BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek olan 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, bu kez şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylenecek. Konser öncesi vakfı ziyaret eden C-majör İş’ten Sesler Korosu üyeleri duygusal anlar yaşadı. Ünlü konuk sanatçıların da hazır bulunduğu ziyarette, vakfın ritm grubu ile birlikte şarkılar söylendi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek olan, usta oyuncu Tarık Papuçcuoğlu’nun sunuculuğunu, İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve Dublaj Sanatçısı Özlem Abacı’nın koro şefliğini üstlendiği 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konseri, 14 Eylül Cumartesi saat 21.00’de Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşecek. Konser öncesi Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı ziyaret eden C-majör İş’ten Sesler Korosu üyeleri ve ünlü sanatçılar, vakfın ritm grubu ile birlikte şarkılar söyledi. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu ve Vakıf Başkanı İbrahim Akkaya; Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şen, C-Majör Başkanı Recai Çakır ve konserin konuk sanatçılarını ağırladı.

BODRUM ANTİK TİYATRO’DA ZAMANSIZ ŞARKILAR SÖYLENECEK

 Engellilere yönelik hizmetlerde örnek bir model olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Bodrum’un kamu yöneticileri, Bodrum Belediyesi, Bodrumlu iş insanları, hayırseverler, gönüllüler ve Bodrumu ziyaret edenlerin destek verip birlikte projeler yaptıkları Engelliler merkezi haline gelmiştir. Koro şefliğini Özlem Abacı’nın üstlendiği ‘’Zamansız Şarkılar’’ konserinde; Bekir Ünlüataer, Bora Gencer, Çelik, Erkan Oğur, Ersan Erdura, Güzin-Baha, İlham Gencer, İsmail Hakkı Demircioğlu, Melihat Gülses, Nebil Özgentürk, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Yonca Evcimik sahne alacak. Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şen, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın yeniden, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ilk defa sahne alacağı konserin geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.

Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulan, Başkan Yardımcısı-Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Genel Sekreter- Mentor Grup Ortağı Dr. Hakan Çınar, STK İletişim Sorumlusu Melike Argiş, Üye İlişkileri ve Mali İşler Sorumlusu Burcu Kösem ile sosyal sorumluluk görevlerini, sanat aracılığıyla toplum faydasına dönüştüren özel bir topluluk olan C-majör İş’ten Sesler Korosu, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor. Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ışık, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Murat Dedeman, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın asil üyeleri olduğu C-majör İş’ten Sesler Korosu, 6 yıldır gerçekleştirdiği konserlerle; TOÇEV, Mehmetçik Vakfı, Çocuk Eğitim (İşitme Engelliler) Derneği, İstanbul Down Sendromu Derneği, Dünya Engelliler Vakfı’na destek oldu. Bugüne kadar değerli iş insanlarının yanı sıra Alişan, Altay, Bora Öztoprak, Ege, Fatih Erkoç, Hüsamettin Subaşı, İsmail Özkan, Kubat, Metin Şentürk, Müşerref Akay, Özgün, Rafet El Roman, Suzan Kardeş, Zara, mizahçı ve yönetmen Gani Müjde, Metin Uca, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de önceki konserlerde misafir olarak yer aldığı koro 110 kişiden oluşuyor. 14 Eylül’deki konsere 80 koro üyesinin katılımı bekleniyor.

C-majör İş’ten Sesler Korosu‘nun bu anlamlı konser biletlerinin satışı Biletix’te devam ediyor. Detaylı bilgiler, provalar ve güncel gelişmeleri @cmajistanbul instagram hesabından takip edebilirsiniz.

BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI 

 1996 yılında bir grup hayırsever iş adamı tarafından kurulan ve Turgutreis, Bahçelievler mahallesindeki merkezinde 170 engelliye hizmet vermekte olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfında; engellilere özel eğitim, rehabilitasyon ve fizyoterapi hizmetleri verilmektedir. Engelli çocuklar ve aileleri seramik, mozaik, tekstil, cam füzyon atölyeleri, müzik, dans ve grup çalışmaları ile sosyal ve ekonomik hayata dahil olmaktadırlar. Bodrum yarımadasının her bölgesinde bulunan çocuklar ve aileleri vakfa ait minibüsler ile evlerinden alınmakta, öğlen yemeği de sunulan vakıf binasında çeşitli etkinliklerde de bulunduktan sonra yine vakıf minibüsleri ile evlerine bırakılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir